Több lövést Rokytnice 31.12.2016 előtt néhány nappal eltemetés hó .......

Rokytnice(nemeckýRochlitz) egy városi és hegyi üdülőhely a nyugati Óriás-hegységben. Található, a Liberec régióban Semily kerületben, egy hosszúkás völgyben Huťský patak hegyek között hegységek Guard (782 m) Devil Mountain (1022 m) és Lysa hora (1344 m), és végig a bal (keleti) partján Jizera. Itt lakikkb. 2 700lakosság számára.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574 osztozik. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zárove n zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. A tennivaló a 20.století zdejší obyvatelstvo erős hornickou činnost újjáéleszteni, hogy ne jim a již nepodařilo. Od vzniku města se rozvíjí také v oblasti tradiční sklářství. I po třicetileté válce byli občané Rokytnice většinou Protestantského vyznání, z čehož plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly a založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla do provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 a már meglévő Rokytnici új munkaállomások, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Üzemi

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno és Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní cely Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Do Dolní Rokytnice patrí i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí a közelben van a munkahelyen: víztároló pályaudvarok a Dolní Rokytnice, a gyönyörű kastélyok közelében, a Horní Rokytnice közelében.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice, a síközpontot Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Na hlavní silnici je vymezeno na západě náměstím s radnicí, na východní straně končí nedaleko za Horním náměstím a autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, a határokon átívelő Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje chromě vlastního Rokytna és sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Do území dále patří horní část údolí Húsvéti szökőkút Hősi vízesés, severozápadní úbočí Hegyek a hóban és a hóban a hóban Krkonoš: Hegyek, hegyek Nagy Mumlava és Malá Mumlava včetně malé části Mumlavy po soutoku (a Krakonošovy snídaně a úzsi Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno határtól Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, egy pás území východně od osady až vrcholu Vlčího hřebene.

Ismertesse

A posledních 15 lehetővé teszi, hogy a múlt héten megtörténjen. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 výky a řtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je unió, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další řtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

A lakóház kapacitása nem elegendő. Byly kompletně vybudována nová náměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s otthon a lakásban és alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno a současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi a mi nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, a 2 mateřské školy, a svláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice a náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro nově vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně, és dílčích sídelních celků (napirendező oldal a Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


Jelentkezzen be fiókjába

 
×
ELFELEJTETTE részleteit?
×

Felmegy

részvény
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!